Kancelaria
Rzeczoznawców Majątkowych
Wyceny działek budowlanych w województwie śląskim

Kancelaria Rzeczoznawców Majątkowych Taksator S.C. z siedzibą w Częstochowie oferuje klientom wyceny działek budowlanych na terenie województwa śląskiego. Wyceny dokonują doświadczeni i profesjonalni rzeczoznawcy majątkowi, którzy sporządzają operaty szacunkowe mające rangę dokumentu urzędowego.

Jak przebiega proces wyceny działki?

Podczas przeprowadzania wyceny działek budowlanych w Częstochowie i innych miastach województwa śląskiego określamy prawdopodobną kwotę, za jaką klient będzie mógł sprzedać działkę w momencie sporządzania wyceny. Wartość działki określana jest po jej dokładnym zbadaniu poprzez ocenę wizualną, oględziny oraz dokumentację fotograficzną. Rzeczoznawcy obserwują również okolice działki i inwestycje poczynione oraz planowane na sąsiadujących z nią obszarach. W trakcie wyceny działki rzeczoznawcy dokładnie przyglądają się niezbędnej dokumentacji, a w tym księgom wieczystym oraz planom zagospodarowania przestrzennego. Aby wykonać swoją pracę jak najdokładniej, konsultują się także z geodetami w celu zbadania ukształtowania terenu.

Jakie kryteria wpływają na wyceny działek budowlanych?

Na wyceny działek budowlanych wpływa kilka istotnych czynników. Podobnie jak ma to miejsce przy wycenie mieszkań, kluczową rolę odgrywa powierzchnia, przeznaczenie terenu oraz lokalizacja. Najwyższych cen należy spodziewać się za działki zlokalizowane w pobliżu dużych miast. Ich wartość podnosi dodatkowo dobra komunikacja z drogami głównymi poprzez dobrze utrzymane drogi dojazdowe. Wartość działki budowlanej podnoszą również znajdujące się w najbliższej okolicy tereny leśne oraz naturalne akweny wodne. Bardzo ważne są też podłączone media, a w tym swobodny dostęp do sieci elektrycznej, gazowej oraz wodno-kanalizacyjnej.

Taksator informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij