Kancelaria
Rzeczoznawców Majątkowych
Wycena mieszkań w województwie śląskim

Kancelaria Rzeczoznawców Majątkowych Taksator S.C. z siedzibą w Częstochowie oferuje wycenę mieszkań w pełnym zakresie usług na terenie województwa śląskiego. Na rynku wyróżnia nas kompleksowe podejście do każdego klienta. Wyceny wykonujemy w pełni profesjonalnie, rzetelnie oraz rzeczowo. Sporządzamy także inwentaryzacje mieszkań dla potrzeb uzyskania zaświadczenia o samodzielności lokali mieszkalnych.

W jakim celu wykonuje się wycenę mieszkań?

Podstawowym celem wyceny mieszkania jest ustalenie jego wartości rynkowej w momencie podjęcia decyzji o sprzedaży nieruchomości. Podobnie jak w przypadku wyceny przedsiębiorstw, prawne potwierdzenie wartości lokalu pozwala właścicielowi ustalić za nie cenę wywoławczą adekwatną do aktualnego stanu, a to z kolei może przyśpieszyć całą transakcję kupna-sprzedaży. Wycena mieszkania jest wymagana przez większość banków, które udzielają kredytu hipotecznego. Dzięki temu banki chcą dowiedzieć się, czy udzielony kredy będzie miał pokrycie w wartości nieruchomości. Mieszkania wyceniane są również przy podziale majątku czy sprawach spadkowych.

Jakie czynniki mają wpływ na wartość mieszkania?

Oferujemy kompleksową usługę wyceny mieszkań w Częstochowie oraz innych miastach województwa śląskiego. W trakcie szacowania wartości nieruchomości bierzemy pod uwagę istotne czynniki, które mają wpływ na końcową cenę. Do takich należy z całą pewnością aktualny popyt i podaż na wyceniany lokal mieszkalny. Istotnym czynnikiem mającym wpływ na wycenę mieszkania jest również jego lokalizacja. Duże znaczenie ma tu dogodne połączenie komunikacyjne z ważnymi miejscami na mapie miasta. Liczy się również łatwy dostęp do punktów medycznych, szkół i przedszkoli, sieci handlowych oraz parków i placów zabaw. Na podniesienie wartości nieruchomości wpływ mają też aspekty techniczne: stan budynku i ilość kondygnacji, standard wyposażenia mieszkania, powierzchnia użytkowa, pomieszczenia przynależne. Nie bez znaczenia jest również sąsiedztwo i atmosfera panująca w okolicy. Żaden z kupujących nie zdecyduje się na zamieszkanie w dzielnicy uznawanej powszechnie za niebezpieczną.

Taksator informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij