Kancelaria
Rzeczoznawców Majątkowych
Jak znaleźć dobrego rzeczoznawcę?

PRZEKONAJ SIĘ JAK ZNALEŹĆ RZETELNEGO RZECZOZNAWCĘ

Fachowa pomoc rzeczoznawcy jest niekiedy bardzo cenna. Sporządza on rzetelne dokumenty, które często bywają ważnym argumentem w oficjalnym przedstawieniu wartości budynku lub gruntu. Przygotowując się do transakcji sprzedaży mienia, najczęściej jesteśmy wręcz zobligowani do skorzystania z usług profesjonalisty, ponieważ bez stosownie przygotowanych dokumentów, nasze stanowisko będzie niewiarygodne. Dodatkowo warto pamiętać, że w postępowaniach sądowych wycena rzeczoznawcy jest niezbędna, inne formy nie są brane pod uwagę.

Jeśli zatem potrzebujemy pomocy rzeczoznawcy, warto skorzystać z usług prawdziwego fachowca. Rzeczoznawstwo to dziedzina, która bardzo często wiąże się z dokonaniem skomplikowanych analiz i obliczeń, stąd też niezbędne są nie tylko odpowiednie umiejętności, ale również doskonała znajomość rynku.

Z jakim rzeczoznawcą warto nawiązać współpracę?

Współpracę warto nawiązać przede wszystkim z rzeczoznawcą wiarygodnym i rzetelnym. Podczas podejmowania tej ważnej decyzji powinniśmy w pierwszej kolejności wykonać wywiad środowiskowy. Być może ktoś z naszych znajomych, rodziny lub sąsiadów korzystał kiedyś z pomocy rzeczoznawcy i mógłby nam polecić jakiegoś sprawdzonego fachowca. Cenne są również rady dotyczące tego, jakich rzeczoznawców powinniśmy unikać.

Gdy już znajdziemy rekomendowanego rzeczoznawcę, należy dokładnie sprawdzić jego uprawnienia. Rzeczoznawca posiada specjalną legitymację, o którą możemy w każdej chwili poprosić. Jego uprawnienia zawodowe można potwierdzić również w rejestrze prowadzonym przez ministerstwo infrastruktury i budownictwa.

Warto spisać specjalną umowę z rzeczoznawcą, w której zawarte będą wszystkie warunki dotyczące współpracy. Może to być np. umowa o dzieło, która pozwala odwołać się do zapisów w umowie w przypadku, gdyby fachowiec nie do końca wywiązał się ze swoich obowiązków.

Taksator informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij