• rzeczoznawca majątkowy

Blog

Firma wykonuje wyceny firm, kosztorys i wycen ziem

Ile kosztuje ekspertyza rzeczoznawcy?

Wartość nieruchomości określana jest dzięki wycenie wykonywanej przez uprawnionego rzeczoznawcę majątkowego. Na czym dokładnie polega taka ekspertyza i jakie wiążą się z nią koszty?

Firma wykonuje wyceny firm, kosztorys i wycen ziem

Dlaczego należy przeprowadzić ekspertyzę skutków finansowych?

Ekspertyzy skutków finansowych uchwalenia miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego mają nieocenione znaczenie dla budżetu gminy. Kto powinien je przeprowadzać i dlaczego są one konieczne?

Firma wykonuje wyceny firm, kosztorys i wycen ziem

Na czym polega badanie efektywności inwestowania?

Inwestycja to działanie, którego podstawowym celem jest zysk finansowy. By dowiedzieć się, czy poniesione nakłady zwrócą się dzięki przyszłym wpływom, należy dokonać badania efektywności inwestycji. Na czym ono polega i kto może je przeprowadzić?

Firma wykonuje wyceny firm, kosztorys i wycen ziem

Jak znaleźć dobrego rzeczoznawcę?

Fachowa pomoc rzeczoznawcy jest niekiedy bardzo cenna. Sporządza on rzetelne dokumenty, które często bywają ważnym argumentem w oficjalnym przedstawieniu wartości budynku lub gruntu. Przygotowując się do transakcji sprzedaży mienia, najczęściej jesteśmy wręcz zobligowani do skorzystania z usług profesjonalisty, ponieważ bez stosownie przygotowanych dokumentów, nasze stanowisko będzie niewiarygodne. Dodatkowo warto pamiętać, że w postępowaniach sądowych wycena […]

Firma wykonuje wyceny firm, kosztorys i wycen ziem

Jak wycenić mieszkanie?

Sprzedaż nieruchomości to zwykle złożony proces. Najczęściej wiąże się z koniecznością dopełnienia bardzo wielu kwestii formalnych oraz przygotowania dokumentów. Zanim oficjalnie umówimy się z pierwszym potencjalnym kupcem, trzeba wszystkie kwestie administracyjno-prawne dopiąć na ostatni guzik. Pierwszym i najważniejszym krokiem do sprzedaży jest wycena mieszkań, zazwyczaj dokonywana z pomocą profesjonalnego rzeczoznawcy.  W jaki sposób można sprawdzić […]